Acıların Kadını Bergen


Burada okuyacağınız bir yazı dizisidir. Bergen'in Acıların Kadını Bergen adıyla kitap haline getirilmiş hayat hikayesi ise bir belgesel-romandır ve bu yazı dizisinden farklıdır. Romanı kitapçılardan temin edebilirsiniz. 


Yüzüne kezzap atıldı, sahnede bıçaklandı, dayak yedi ve en sonunda öldürüldü!

Ülkenin en popüler arabesk müzik yıldızlarından biriyken, sırtına sıkılan altı kurşunla hayata veda etti.

Ardında bıraktığı 11 albüm yıllardır hâlâ satılıyor, şarkıları hâlâ dinleniyor.
Yavuz Hakan Tok

14 yorum:

 1. Bergen dedinmi akan sular durur..

  YanıtlaSil
 2. Dikkatimi cekti, yukaridaki resimlerde Bergen'in sol gozu saclari ile kapatilmis. Asagidaki klipte ise sag gozu kapatilmis saclariyla. Bu bir fotograf oyunu mu, yoksa Bergen'in hikayesi bir efsaneden mi ibaret?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. resımler bazen ters olarak yonlendırılıyo daha yenımı farkına vardın hepımızın resmı oyle olabılıyo :)

   Sil
  2. Demek ki sevgi her zaman karşılık beklemiyormuş. Seni görmeyen, duymayan bir insana da derin sevgi duyulabiliyormuş. ve ölümünden sonra hala Şarkılarıyla Anılıyor

   İyi ki doğdun Bergen ve iyi ki yaşadın

   Sil
 3. Uğramış olduğu saldırıda Bergen sağ gözünü kaybetmiştir. Fotoğraf çekimlerinde saçıyla, sahnedeyse simli bantla sağ gözünü kapatırken bazı fotoğrafları ters basılırdı. Karışık (!) bu yüzdendir. (daha fazla bilgi için lütfan garipozdel@hotmail.com ya da http://www.facebook.com/pages/BERGEN-HAYRANLARI/112165815495601)

  YanıtlaSil
 4. bergen öldüğünde 28 yaşında değil 30 yaşındaydı bergen resmi onur sitesine giriniz orda herşey açıklayıcı ve nettir bergen 15 Temmuz 1959 doğumludur.

  YanıtlaSil
 5. Bergen, 15 Temmuz 1960 doğumludur. Öldüğünde de 29 yaşındaydı. Fakat PTT'de çalışabilmek için yaşını 2 yaş büyütmüştür ve kayıtlarda 15 Temmuz 1958 olarak geçmiştir. Ölüm sonrası resmi kayıtlar esas alındığından MEZAR TAŞInda da 15.07.1958 doğumlu olarak yazılmıştır. Rahmetlinin hayatına dair bu küçük ayrıntıyı bilmeyenlerin Bergen adına site açmaları da ayrı bi aptallıktır.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. BERGEN 1959 DOĞUMLUDUR 1976 YILINDA YAŞINI 1 YAŞ BÜYÜLTMÜŞTÜR 4 SENE ÖNCE DAHA ANNESİ RAHMETLİ OLMADAN ANNESİ İLE GÖRÜŞTÜM BU BİLGİ BİRİNCİ KAYNAKTIR BERGEN ÖLDÜRÜLDÜĞÜNDE 30 YAŞINDAYDI.

   Sil
 6. vikipediye girin Bergen(şarkıcı) diye bir başlık çıkacak oraya tıklayın bergenin çıkarmış olduğu albümler ve yılları hepsi yazılı ayreten hayatının küçük bir özetide yer alıyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. wikipedia da yer alan bilgilerde tamamen gerçek değil ...

   Sil
 7. BERGEN 1959 DOĞUMLUDUR 1976 YILINDA YAŞINI 1 YAŞ BÜYÜLTMÜŞTÜR 4 SENE ÖNCE DAHA ANNESİ RAHMETLİ OLMADAN ANNESİ İLE GÖRÜŞTÜM BU BİLGİ BİRİNCİ KAYNAKTIR BERGEN ÖLDÜRÜLDÜĞÜNDE 30 YAŞINDAYDI

  YanıtlaSil
 8. arkadaslar dogum tarihi cokmu onemlidir ki ustunde cok durmussunuz onemli olan Bergenin yasamis oldugu acilar sesi sanati ve en sonunda sirtindan 6kursun yiyerek hayata veda edisi deilmidir? cektigi onca aciya ragmen hayata dimdik bakan tek basina 1 ordu gbi duran o kucucuk kadin vucuduyla en gucluyum diyen adamdan daha cesur oldugu deilmidir konu? neyse Yavuz bey kitab cikiomus hayirli olsun

  YanıtlaSil
 9. ben ilkokul 4. sınıftayken yaz tatili girdiğinde yıl 1988 di. sabah bergenin ölüm haberiyle uyandık. ama her tarafta ölüm yılı 1989 diye yazılmış. mezar taşıda dahil. bu mümkün değil.

  YanıtlaSil